Informacija apie naudojamus slapukus

Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai (angl. „cookies"), todėl šiame puslapyje pateikiama informacija apie slapukus, jų paskirtį bei pateikiama, kaip jų atsisakyti.

Kas yra slapukas?

Slapukais vadinami informacijos elementai - failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie svetainės naudotojo naršymo įpročius.

Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, kadangi jie padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojo poreikių, įgalina atlikti kai kurias funkcijas ar prisiminti vartotojo pasirinkimų nustatymus.

Slapukų rūšys:

  • Laikinieji slapukai - galioja tik seanso metu, kada vartotojas naršo svetainėje. Uždarius interneto naršyklę laikinieji slapukai pašalinami.
  • Nuolatiniai slapukai - veikia tol, kol nepašalinami vartotojo arba kol pasibaigia jų galiojimo laikas.

Slapukai gali būti skirstomi pagal paskirtį:

  • Būtinieji slapukai - jie įgalina naudotis kai kuriomis svetainės funkcijomis ir be jų nebūtų galima atlikti kai kurių veiksmų.
  • Funkciniai slapukai - šio tipo slapukai įsimena kai kuriuos vartotojo pasirinkimus, todėl vartotojui kaskart grįžus į svetaine nebūtina iš naujo rinktis nustatymų (pvz kalbos ar miesto ir pan.)
  • Analitiniai slapukai - renka informaciją apie svetainės naudojimą ir padeda tobulinti svetainės veikimą.
  • Reklaminiai slapukai - naudojami Jums pritaikytiems reklaminiams skelbimams pateikti.

Kaip pašalinti slapukus?

Daugelis interneto naršyklių nustatytos taip, kad automatiškai priimtų slapukus. Jūs galite naršyklėje slapukus išjungti, tačiau tokiu atveju galite netekti galimybės naudotis kai kuriomis svetainės funkcijomis ir svetainė gali neveikti tinkamai.

Kaip pašalinti slapukus iš skirtingų naršyklių?

Daugiau informacijos apie slapukus rasite čia.

Šioje svetainėje naudojami tokie slapukai:

Slapuko pavadinimas Duomenų tvarkymo
tikslas / paskirtis
Galiojimo laikas
_ga Analitinis Google Analytics slapukas, sekantis vartotojo veiksmus svetainėje.
Gauti duomenys naudojami svetainės veikimui gerinti
2 metus
_gat Analitinis Google Analytics programos slapukas, renka ir saugo informaciją apie vartotojų elgseną svetainėje. 1 min
_gid Analitinis Google Analytics slapukas, renkantis statistinę informaciją apie naudotoją (slapukas nerenka jokių asmens duomenų, o suteikia kiekvienam vartotojui iD pagal savo apskaitą).
Gauti duomenys naudojami svetainės veikimui gerinti.
24 val